Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Latgales priekšpilsētas mūzika un mākslas skola,
Prūšu iela 13B, Rīga,
LV-1057

+ 371 67474200,
lpmums@riga.lv,
Latvija
 
 

AKTUALITĀTES

127552

Mūsu skola 6. vietā starp elektroeneriģijas taupīgākajām pašvaldības izglītības iestādēm
14.01.2023


Pērn vislielāko energoresursu ietaupījumu pašvaldību iestāžu vidū sasniegušas izglītības iestādes. Kopumā pašvaldībā šobrīd ietaupītas jau 19 673 megavatstundas energoresursu vairāk nekā 2 miljonu eiro apmērā. Strauji pieaugošo energoizmaksu laikā, Rīgas pašvaldība turpina ievērot taupības pasākumus pilsētvidē un pašvaldības ēkās. 

Lai sasniegtu mērķi, samazināt enerģijas patēriņu pašvaldību iestādēs par 15%, kopš pagājušā gada vasaras Rīgas pašvaldības ēkās veikti dažādi enerģijas taupīšanas pasākumi: par grādu samazināta temperatūra darba laikā (20,5°C), par četriem grādiem zemāka temperatūra naktīs un brīvdienās (16°C), tiek kontrolēta ventilācijas sistēmu darbība, kondicionieru darba ierobežošana līdz 25°C, karstā ūdens patēriņa samazināšana, neekonomisko kvēlspuldžu, halogēnspuldžu un dienasgaismas spuldžu nomaiņa uz LED spuldzēm u.c.

Tāpat darbinieki tika aicināti mainīt līdzšinējos paradumus, sekojot līdzi, vai tiek izslēgts apgaismojums, kur tas nav nepieciešams, vai taupīgi lietots ūdens, kontaktligzdās nav atstāti lādētāji, kad tie nav nepieciešami lietošanai u.c. 

Atsevišķos pašvaldību objektos, atbildīgi un rūpīgi  strādājot ar energotaupības jautājumiem, ietaupījums procentuāli audzis pat par 50%, salīdzinot ar 2021.gadu. 

Pēc šī brīža pieejamajiem datiem, vislielākais siltumenerģijas un elektroenerģijas ietaupījums konstatēts 16 izglītības iestādēs.

Raugoties uz aizvadīto energoresursu taupības gadu kopumā, “Rīgas enerģētikas aģentūras” energoinformācijas centra vadītājs Valdis Ratniks to vērtē

atzinīgi: "Sākotnēji, ieviešot energopārvaldības sistēmu, pirmajā gadā tika plānots 3-5% energoresursu patēriņa samazinājums. Apkopojot 2022.gada rezultātus, redzam, ka siltumenerģijas patēriņš samazinājies par 14%, taču elektroenerģijas un ūdens patēriņš pieaudzis. 

Ņemot vērā, ka siltumenerģija veido vairāk nekā 60% no kopējiem izdevumiem, uzskatām, ka sasniegtie rezultāti vērtējami kā ļoti labi.

Kopējais ietaupījums ir lielāks par 17 tūkstošiem MWh, kuru izmaksas pārsniedz 2 miljonus eiro. 

Tāpat jāņem vērā izaicinājumi, ar kuriem sākotnēji sastapāmies, kā piemēram, mēģinot taupīt siltumenerģiju, uzturējāmies telpās ar zemāku temperatūru nekā nepieciešams, kā rezultātā aktīvi tika izmantoti elektriskie sildītāji. Šādas darbības iespaidā, iespējams, radījām lielākus izdevumus, tomēr tas ļāva ieraudzīt nepilnības un tās izlabot.

Kopumā energopārvaldības un energotaupības pasākumi ir vērtējami pozitīvi, redzam virkni lielisku rādītāju par kuriem pateicamies visiem iesaistītajiem darbiniekiem!"

Turpināsim iesākto un veidosim jaunus, vērtīgus paradumus! 

 

https://07vsfrf4.sibpages.com/ 
      Atpakaļ