SASNIEGUMI

41934

Maksims Bistrjakovs ieguvis 3.vietu valsts konkursā „Dziedāšanā”
28.01.2014

24.janvārī Rīgas Doma kora skolā norisinājās Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas “Vokālā mūzika - Kora klase” audzēkņu valsts konkursa „Dziedāšanā”  fināls, ko rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Mūsu skolas  9.kora klases audzēknis Maksims Bistrjakovs (pedagogs Inga Krastiņa) konkursā  ieguva 3.vietu.

Finālā četrās vecuma grupās sacentās vairāk kā sešdesmit labākie Latvijas mūzikas skolu kora klases dziedātāji, tos vērtēja profesionālā žūrija: Zigrīda Krīgere - Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālās katedras vadītāja, Laila Holmberga - Latvijas Nacionālās operas koncertmeistare un Viesturs Gailis - Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālās katedras Operdziedāšanas klases vadītājs.

Laureātu vidū ir audzēkņi no Ludzas Mūzikas pamatskolas, Valmieras Mūzikas skolas, Rīgas Doma kora skolas, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas, E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas, J.Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas, Ķekavas Mūzikas skolas, Jelgavas Mūzikas vidusskolas, Augusta Dombrovska mūzikas skolas, Aizputes Mūzikas skolas, Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas, Saldus mūzikas skolas un Rīgas Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolas.