Mūsu skola, aizsākot jaunu tradīciju, noorganizē pirmās Rīgas valstspilsētas mūzikas un mākslas skolu sporta spēles
20.06.2022

Šī gada 15. jūnijā Rīgā tika aizsākta jauna tradīcija, tika aizvadītas pirmās Rīgas valstspilsētas mūzikas un mākslas skolu sporta spēles.

Visas dienas garumā skolu komandas, kurās dalību ņēma gan pedagogi, gan administrāciju darbinieki, sacentās dažādās netradicionālās disciplīnās.

Sporta spēļu iniciatore bija Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas komanda. Skolas direktore Linda Kūla par ideju: “Kaut kad starp ziemu un pavasari, kādā sarunā ar pedagoģi Gundegu Kaņepāju aizrunājāmies par to, kā ikdienas skrējienā satuvināt mūzikas un mākslas programmu pedagogus, jo abas puses dzīvo savu dzīvi un nereti pat nepazīst viens otru vaigā, savukārt, pandēmija šo plaisu padarīju tikai vēl lielāku. Sarunas gaitā secinājām, ka arī skolu starpā it kā esam uz viena viļņa, viens par otru daudz ko zinām, reizēm sazināmies, regulāri ielūkojamies viens otra sociālo tīklu publikācijās, bet būtu interesanti satikties visiem kopā neformālā gaisotnē.

Un tāpēc dzima ideja par šādu pasākumu - bez skatuves, bez koncerttērpa, bez notīm, bez otām, bez audzēkņiem....bet tomēr katram kopā ar savu skolu un savu domubiedru komandu, lai ne tikai veselīgā atmosfērā izkustētos un stiprinātu savu komandas garu, bet arī lai satikušies, viens otru ieraudzītu vaigā. Jeb kā teica Gundega": (ideja + komanda) × aizrautība = Rīgas valstspilsētas pašvaldības mūzikas un mākslas skolu un RD IKSD pirmās sporta spēles.”

Pasākumā valdīja draudzīga un līksma noskaņa, tomēr nevarēja aizmirst arī par sportisko azartu, jo ideja paredz, ka sporta spēļu uzvarētājs īpašo karogu vedīs uz savu skolu un nākamajā gadā organizēs spēles savā skolā. Šajā gadā uzvaras laurus plūca Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skola.

Aicinām ieskatīties sporta spēļu dienā, īpaši izveidotā video!