Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Latgales priekšpilsētas mūzika un mākslas skola,
Prūšu iela 13B, Rīga,
LV-1057

+ 371 67474200,
lpmums@riga.lv,
Latvija
 
 

AKTUALITĀTES

39680

Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas kolektīvs viesojās Līvānos un Krāslavā
01.11.2013


30.oktobrī  Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas kolektīvs devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Krāslavu, kur apmeklēja Krāslavas mūzikas un Krāslavas mākslas skolas, lai iepazītos gan ar šo skolu darba pieredzi, gan apstākļiem kādos šīs skolas strādā.

 Izmantojot iespēju,  braucienā tika ietverta arī plaša kultūras programma- apskatīts Latgales Mākslas un amatniecības centrs  Līvānos, kā arī veikta kultūrvēsturiska ekskursija pa Krāslavas pilsētas nozīmīgākajiem dabas un vēsturiskajiem objektiem. 

Latgales mākslas un amatniecības centrs pārsteidza ar mūsdienīgo iekārtojumu, kurā senais organiski savijies ar moderno, tā bija gan iespēja apskatīt patstāvīgo ekspozīciju „Amatnieki Latgalē” renovētajā Līvānu muižas klētī, gan apmeklēt  pavisam nesen – šā gada aprīlī,  jaunajās telpās no jauna atklāto Līvānu stikla fabrikas muzeju. Tas ir unikāls visā Baltijā-  ar savu 4000 Līvānos radīto stikla priekšmetu kolekciju, kas parāda Līvānu stikla meistaru prasmju attīstību  125 gadu laikā. Muzejs priecēja ar savu pārdomāto iekārtojumu, un sajūta, ka līvānieši ļoti lepojas un mīl savu stiklu, palika ikviena apmeklētāja sirdī, līvāniešiem tika novēlēts, lai kādreiz tiktu  kādreiz atsākt  pārtrauktais stikla rūpnīcas darbs.

 Krāslavas apmeklējumu paspilgtināja labvēlīgie dabas apstākļi un  krāslaviešu sirsnība- jau pie pilsētas robežas Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas kolektīvu sagaidīja Krāslavas mūzikas skolas direktore Olga Grecka, kura visu dienu kopā ar Krāslavas muzeja gidi Allu Lomanovsku rūpējās, par to, lai mūsu skolas kolektīvs iemīļotu šīs mazās Latgales pērles šarmu. No Mīlestības kalniņa apskatījuši skaisto pilsētas panorāmu un noklausījušies leģendu par grāfa Karņicka un Plāteru dzimtas mantinieces-  Emīlijas traģisko mīlas stāstu, devāmies izbraucienā pa pilsētu, un apmeklējām spilgtāko  Latgales baroka arhitektūras paraugu - Krāslavas Sv. Ludviga Romas katoļu baznīcu, kas, pēc Aglonas,  ir otrs nozīmīgākais svētceļotāju  galamērķis Latvijā.

Apmeklējot Krāslavas mūzikas skolu,  novērtējām tās pārdomāto iekārtojumu, un noklausījāmies mūzikas skolas direktores O.Greckas stāstījumu par skolas darbu, un īpaši,  pozitīvo sadarbības pieredzi ar Krāslavas  pašvaldību. Mūsu skolas pedagogi  savukārt atzina, ka telpas rosina strādātgribu. Savukārt Krāslavas mākslas skola pārsteidza ar savu radošo auru,  interesantajām audzēkņu darbu ekspozīcijām un direktora Valda Pauliņa aizrautību visā, ko viņš dara. Te radās ieceres par iespējamo sadarbību nākotnē gan izstāžu apmaiņas, gan plenēru organizēšanas ziņā.

Pēc tam bija iespēja apmeklēt grāfu Plāteru dzimtas rezidenci, kas gan šobrīd ir „konservācijas” stadijā,  apskatījām arī pils iekštelpas, kur esošie pils sienu interjera gleznojumi ir 18.gadsimta Latgales laicīgās arhitektūras izcilākais piemineklis. Iepazināmies arī  ar Krāslavas vēstures un mākslas muzeju vēsturisko ekspozīciju un vēl neatklāto gleznu izstādi „Krāslava”. 

Bet dienas nobeigumam krāslavieši bija sagādājuši pārsteigumu-  iespēju vēlreiz tikties ar Krāslavas mākslas skolas direktoru Valdi Pauliņu, tikai  šoreiz jau viņa keramiķa darbnīcā un redzēt, kā mūsu acu priekšā uz keramiķa ripas top Latgales vāze, kā arī ar V.Pauliņa atraktīvā stāstījuma palīdzību uzzināt visdažādākās Latgales keramiķa darba nianses, stiķus un viltības. Apskatījuši arī keramiķa cepli un Latgalē lielāko vāzi - kamīnu,  Krāslavas sirsnības un pozitīvisma uzlādēti,  un skanoši kā Latgales māla  trauki, atgriezāmies Rīgā.

 

 

 

 




      Atpakaļ