Koklētāju ansamblis "Liepa" pieskandinājis Simtgades Dziesmu un deju svētkus
28.08.2018

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku ietvaros Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblis "Liepa" ar vadītāju Lindu Kūlu piedalījās divos vērienīgos koklētāju ansambļu koncertos - 5. jūlijā Dailes teātra Lielajā zālē kokļu mūzikas koncertuzvedumā "Stīgo, brālīt! Stīgo, māsiņ!" un 6. jūlijā Rīgas Domā kokļu mūzikas nakts koncertā "Skaņu raksti".

"Stīgo, brālīt! Stīgo, māsiņ!"

Kokļu koncertuzvedums „Stīgo brālīt, stīgo māsiņ!” - muzikāls ceļojums laikā un telpā, kurā latviskā dvēsele piedzīvo iniciāciju caur kokles instrumentu. Uzvedumā tika spēlētas dažādu komponistu latviešu tautas dziesmu apdares un oriģināldarbi, kā arī īpaši šim koncertam rakstītie Vitas Rudušas, Irīnas Rebhūnas, Valta Pūces un Riharda Zaļupes oriģinālskaņdarbi koklēm.

"Skaņu raksti"

Koncerta gaitā klausītājiem bija iespēja dzirdēt Latvijas koklētāju ansambļu, duetu un solistu daudzveidīgo spēli, kas koncerta noslēgumā izauga līdz visaptverošam, tembrāli piesātinātam visu dalībnieku (apmēram 120 koklētāju) priekšnesumam apvienotā koklētāju ansambļa izpildījumā.

Programmā saknēja augstvērtīga latviešu komponistu oriģinālmūzika un latviešu tautas dziesmu apdares koklei. Koncerta skaņu rakstu paleti bagātināja kompozīcijas, kur koklēm pievienojās arī citi instrumenti – flauta, saksofons, vijole, ērģeles, kā arī cilvēka balss.