SASNIEGUMI

Mūsu mūzikas un mākslas skolas koris Alojā saņem speciālbalvu par vokālo toni korī
06.11.2013

Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas koris 12. oktobrī jau ceturto gadu piedalījās jaunrades dziesmu konkursa “Kas mēs bijām, būsim, esam...” koncertā Alojā.

Bērnu koru dziesmu konkurss, kuru rīko Alojas novada dome, ir iespēja jaunajiem autoriem dzirdēt savas kompozīcijas koru izpildījumā, dzirdēt konkursa žūrijas – Latvijā atzītu komponistu Selgas Mences un Ērika Ešenvalda vērtējumu un ieteikumus turpmākajai darbībai un veiksmes gadījumā saņemt arī Alojas novada domes sarūpētas balvas.

Konkurss ik gadu norisinās vairākos posmos, kura noslēgumā jaunie autori un bērnu kori no visas Latvijas pulcējas Alojā uz pirmatskaņojumu koncertu. Mūsu skolas Koris šajā pasākumā piedalās jau ceturto gadu, ik gadu iegūstot tiesības pirmatskaņot kādu no konkursa jaundarbiem. Šogad tā bija latviešu tautas dziesma “Ziedi balta, ābelīte” Rēzijas Montas Ēķes apdarē.

Šī gada koncertā dzirdējām 14 jaundarbu pirmatskaņojumus, kurus izpildīja bērnu kori no Alojas, Ādažiem, Rīgas, Cēsīm, Madonas, Salaspils un Ogres. Koncerta 1. daļā izskanēja pirmatskaņojumi un koncerta 2. daļā katrs koris vēlreiz kāpa uz podestiem, lai klausītājiem atskaņotu sev mīļu un tuvu dziesmu – mūsu kora izpildījumā tā bija Valta Pūces dziesma “Dzimtenē”. Koncerta noslēgumā visi kori apvienojās lielā kopkorī, lai Dziesmu svētku virsdiriģentu Airas Birziņas un Kaspara Ādamsona vadībā izpildītu S. Mences dziesmu “Saulīte” un Ē. Ešenvalda dziesmu “Dvēseles dziesma”.

Līdztekus jauno komponistu novērtēšanai, arī bērnu kori saņem savas speciālbalvas no virsdiriģentiem. Tāpēc jo liels prieks, ka šogad mūsu skolas koris un tā diriģente Inga Krastiņa saņēma Airas Birziņas speciālbalvu par vokālo toni korī.

Šāda ikgadēja tikšanās mūsu skolas audzēkņiem ir ne tikai iespēja iegūt pieredzi uzstājoties, bet arī iespēja dzirdēt savus kolēģus no visas Latvijas.

Pirmatskaņot dziesmu ir liela atbildība – tulkot un saprast jaunā komponista domas un mūzikas izjūtu nav viegls uzdevums. Taču patīkams gan! Paldies konkursa rīkotājiem par iespēju piedalīties šajā pasākumā, paldies mūsu skolas direktorei par atbalstu brauciena rīkošanā un paldies mazajiem dziedātājiem par pacietību, izturību un degsmi!

Kora diriģente Inga Krastiņa