Notiek projekts " Laiks Piedalīties Mums"
03.06.2014

Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skola, kas atrodas Ķengaragā, sociāli un kulturāli interesantā apkaimē, ar šo projektu piesaista dažādu tautību, vecumu un vides jauniešus. Jaunieši ir no tuvākās apkaimes un tiek piesaistīti ar mūsu Skolas jauniešu palīdzību, no viņu sociālā loka.

Pusgada laikā 20  jaunieši iepazīst dažādas prasmes- skatuves kustību, aktiermeistarību, skatuves kustību, paši piedalās scenārija veidošanā un formulēšana, kā arī skatuves noformējuma veidošanā.

Projekta laikā tiek sagatavots uzveduma scenārijs un režijas scenārijs, pēc kura tiek sagatavots uzvedums. Sagatavotas dekorācijas, izstrādāta horeogrāfija. Bet tas viss notiks ciešā sadarbībā ar projekta dalībniekiem, sagatavojamo materiālu izvēloties, izstrādājot vai adaptējot- vadoties pēc tā kādi dalībnieki pieteiksies projektā- piemērojot uzveduma scenāriju tieši viņu iespējām un talantiem- pēc principa – „kleitu šujam konkrētai meitenei, ne meiteni piemērojam kleitai”.

Procesa gaitā ir jārodas sajūtai, ka katrs projekta dalībnieks ir uzveduma līdzautors, tā radot atbildības un piederības sajūtu projektam- „Laiks piedalīties Mums”. Projekta rezultātā tiek veidots uzvedums, kura aktieri un sagatavotāji ir paši audzēkņi savu konsultantu vadībā. Projektu ar muzikālo noformējuma sagatavošanu papildina arī mūzikas skolas audzēkņi – tie kuri piedalījās savu līdzbiedru piesaistē projektam.

Uzvedums (ap 30.min.) tiks parādīts Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā novembrī - skolas un apkaimes auditorijai.

Uzvedums tiek sagatavots tā, lai to var parādīt publikai atkārtoti. Projekta nosaukums - „Laiks Piedalīties Mums” atvasināts no Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas iniciāļiem- „LPMUMS”.