Prūšu iela 13 b,

+ 371 67803292 ,
lpmums@riga.lv

Konkurss "Sudraba flautas"

Izskanējis II Baltijas valstu kameransambļu festivāls „Sudraba flautas”

No 24. līdz 26. oktobrim Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā notika II Baltijas valstu kameransambļu festivāls „Sudraba flautas”. Festivāls kopā pulcēja aptuveni 150 flautas spēles pedagogus un audzēkņus no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

Festivāla mērķis bija veidot ciešākas saites visām trīs Baltijas valstīm, muzicējot ansambļos, atskaņojot Baltijas valstu komponistu mūziku, svinēt mūzikas svētkus kopā, kā arī attīstīt un pilnveidot mūzikas skolu audzēkņu kamermuzicēšanas iemaņas un prasmes, sekmēt jauno flautistu interesi par kolektīvo muzicēšanu un veicināt kolektīvās muzicēšanas apmācības procesa kvalitāti.

Festivāls tika atklāts ar koncertu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT zālē, kurā uzstājās meistarklašu vadītāji Oksana Sinkova (Igaunija), Vytenis Gurstis (Lietuva), Ieva Dzērve (Latvija), kā arī flautu kora diriģents Mareks Romanovskis (Latvija) un festivāla organizatore Dace Bičkovska (Latvija).

Otrajā festivāla dienā flautas spēles audzēkņiem bija iespēja strādāt ar meistarklašu vadītājiem, lai attīstītu savas prasmes un papildinātu zināšanas, savukārt pedagogi varēja apmeklēt O. Sinkovas, V. Gurstis un I. Dzērves lekcijas par inovatīvu mācību metožu pielietošanu darbā ar dažādu kameransambļu sastāvu ansambļiem. Otrās dienas noslēgumā Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas Lielajā zālē izskanēja audzēkņu koncerts, kurā uzstājās 16 kameransambļi.

Trešajā dienā festivāla dalībnieki gatavojās noslēguma koncertam Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē, kur uzstājās ne tikai kameransambļi, bet arī flautu koris Mareka Romnovska vadībā, uz skatuves pulcējot 70 flautu kora dalībniekus.

Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skola vēlas teikt lielu paldies festivāla idejas autorei un iniciatorei, Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas pedagoģei Dacei Bičkovskai, kā arī atbalstītājiem – Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Valsts Kultūrkapitāla fondam, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmjai, maiznīcai „Liepkalni”, restorānam „4 pēdas”, kā arī viesnīcām „TOSS” un „Viktorija”.