Uzveduma "Pilsētas māja un Lauku māja" fotogalerija
21.11.2014

5.novembrī Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā noslēdzās integrācijas projekts „ Laiks piedalīties mums”, kas notika ar Rīgas domes finansiālo atbalstu. Projekts noslēdzās  ar uzvedumu uz skolas Lielās zāles skatuves- projekta dalībnieki-  gan skolas audzēkņi, gan bērni no skolas apkārtnes piedalījās kopīgi izveidotā izrādītē „Pilsētas māja un lauku māja”.

Gatavošanās izrādei notika pusgadu, kura laikā jaunieši apguva visdažādākās prasmes - skatuves runu, aktiermeistarības pamatus, strādāja gan pie scenārija, gan skatuves noformējuma veidošanas, kā arī apgūstot skatuves kustību- mācījās stepa un skaņu perkusijas  pamatus.

Projektā „Laiks piedalīties mums” piedalījās 15 jaunieši vecumā no 11 līdz 18 gadiem, gan skolas audzēkņi, gan bērni no skolas apkārtnes, un tā vienlaikus bija arī skolas un skolas apkārtnes audzēkņu satikšanās, lai ieinteresētu par to, kas ir mūzikas un mākslas skola, un iedrošinātu līdzdarboties. Jo Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skola atrodas Ķengaragā, kas ir sociāli un kulturāli interesanta vide, kur mūsu skola vienlaikus ir arī sava veida kultūrsaliņa. Kopā ar jauniešiem darbojās  Māris Pūris, kurš pasniedza skatuves kustības un stepa pamatus, Ginta Kristjansone, kura kopā ar projekta dalībniekiem mākslas meistardarbnīcās veidoja uzveduma dekorācijas,  bet visu pieskatīja un kopā lika režisors Kārlis Bembers. Projekta laikā tā dalībniekiem bija meistarklases kopā ar aktieriem Aldu Krastiņu un Ivaru Brakovski.

Projekta dalībnieki atzina, ka radošā procesa laikā   radās sajūta, ka katrs projekta dalībnieks ir arī  uzveduma līdzautors,  tā radot īpašu atbildības un piederības sajūta projektam. Projekta nosaukums - „Laiks Piedalīties Mums” atvasināts no Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas iniciāļiem- „LPMUMS”.

Uzveduma "Pilsētas māja un Lauku māja" bildes var aplūkot skolas mājas lapas sadaļā "FOTO GALERIJA" (spiest šeit).