Rīgas „Berlīnes lāča” skiču konkurss
05.10.2018

No 12. jūlija līdz 22. augustam Doma laukumā bija apskatāmi 149 lāči, kurus uz Rīgu atveda Vācijas vēstniecība.

"United Buddy Bears“ simbolizē toleranci un saprašanos starp tautām. Ar šādu moto divmetrīgie Berlīnes lāči apceļo pasauli, un kopš 2002. gada lāčus ar sajūsmu ir sveikuši aptuveni 40 miljoni izstādes apmeklētāju 30 pilsētās visos kontinentos.

Katru no kopumā 143 valstis simbolizējošajām lāču figūrām ir apgleznojis kāds pazīstams attiecīgās valsts mākslinieks. Latvijas lāča figūru apgleznoja Kaspars Zariņš, tā pamatvēstījums ir laimes un optimisma sajūtas. Bez tam apmeklētājus iepriecinās arī pieci īpašie lāči un speciāli šai izstādei izveidotais “Rīgas lācis”, kurš pēc izstādes paliks savā skaistajā dzimtajā pilsētā Rīgā. “Rīgas lāča” gleznojumam skices veidojuši bērni.

„Rīgas lāča” skiču konkursā piedalījās arī Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas audzēkņi: II vietu vecuma grupā no 11 līdz 14 gadu vecumam ieguva Darja Andrejeva, II vietu vecuma grupā no 15 gadiem ieguva Kristiāna Bērziņa, savukārt veicināšanas balvu saņēma Marija Jupite